rodina.png, 259kB

Sestavení dietního jídelníčku

Objednat konzultaci
  • Pobočky po celé ČR
  • Sestavení jídelníčku zdarma

Sestavení dietního jídelníčku zdarma

Sestavení jídelníčku není vůbec jednoduchá věc, je důležité zvážit fyzickou i psychickou zatíženost člověka a také přizpůsobit jídelníček jeho jedinečnému spalování, Každý člověk totiž při jiné činnosti vydá jiné množství energie. Základem je dobře vědět, co člověk během dnů dělá a poté sestavit kvalitní jídelníček přesně pro osobu, jejíž život dobře známe. O dost složitější je to u dietního jídelníčku, dietní jídelníček musí člověku dodávat dostatek energie a přitom ji nedodávat zbytečný přebytek. Je důležité, aby dietní jídelníček člověka energeticky kvalitně uspokojil a neomezoval ho v životě. Pokud se člověk při dodržování dietního jídelníčku cítí vyčerpaný či unavený, určitě není něco v pořádku a měl by se jeho dietnímu jídelníčku někdo trošku více věnovat.

Neuniverzálnost dietního jídelníčku

Sestavení dietního jídelníčku

Při sestavovaní dietního jídelníčku, je důležité, aby člověk, který jídelníček sestavuje, dobře věděl, co osoba, které jídelníček sestavuje, dělá během týdne a jak náročný je každý její den. Určitě bude odlišný jídelníček pro pracovní pondělí a odpočinkovou neděli. Není to pouze o sestavení jídelníčku na den, týden či jiné období, jídelníček se musí přizpůsobovat aktuální vytíženosti dané osoby.

Krom těchto aspektů každá osoba potřebuje shodit, případně upravit jiné partie a fáze lidského těla, i to má malý podíl na dietním jídelníčku. Každá osoba má problém v určité míře, to je další z nutností, kterou musí dietní jídelníček zvažovat. Jednoduše nemůže každý člověk mít stejnou dietu. Člověk, který potřebuje shodit velké množství tuku, bude mít jinou dietu, než člověk, který potřebuje postavu jen jemně doladit. To samé platí právě i o náročnosti dnů různých osob, určitě víc energie spálí člověk, který tvrdě pracuje fyzicky, než člověk, který pracuje u stolu osm hodin denně.

Co o nás říkají naši klienti

Ilona Burešová
Ilona Burešová, Chrudim

Díky konzultacím, které jsou mimochodem velice příjemné, jsem se začala konečně cítit lépe. Hubnout jsem ani nechtěla, ale díky kvalitní stravě jdou i přebytečná kila pomalu, ale jistě dolů, což je plus, se kterým jsem ani nepočítala.

Přidejte se také ke spokojeným klientům

Objednat konzultaci

Mohli jste nás vidět

Slyšeli jste o nás

Menu

Výhody konzultace

  • Sestavení dietního jídelníčku zdarma
  • Stravování, při kterém se budete cítit lépe
  • Kvalitní jídelníček pro zdravý život
  • Diskrétnost
Objednat konzultaci

Dietní jídelníček a jeho netrvanlivost

Jídelníček na hubnutí

Krom toho jak je těžké dietní jídelníček sestavit, tak těžké je ho i udržet, člověk se mění, postupně začíná jeho tělo na nový dietní jídelníček reagovat. Z tohoto důvodu dietní jídelníček každý další den, už není tak účinný, jako byl v době svého vzniku. Jídelníček je potřeba přizpůsobovat změnám a to je právě místo, ve kterém spousta dietologů chybuje. Většina dietologů sestaví dietní jídelníček k aktuálnímu stavu a těší se z výsledku, které jídelníček měsíc přináší, ale s postupem času jde účinnost tohoto dietního jídelníčku strmě dolů, až následně přestane fungovat úplně. Správný dietolog by měl dietní jídelníček přizpůsobovat dle aktuálního vývoje a stavu osoby, které jídelníček konstruuje, ovšem to téměř nikdo nedělá. Většina dietologů jídelníček pouze sestaví a následně je už nic nezajímá, někteří jej upravují aspoň v určitém časovém horizontu. To je aspoň snesitelné, určitě lepší než dietní jídelníček neupravovat. S námi máte první konzultaci zdarma, na následných konzultacích, budou specialisté, se kterými spolupracujeme my, váš jídelníček přizpůsobovat aktuálním podmínkám.

Jak vám pomůžeme?

  • Budete vypadat lépe
  • Nebudete bez energie
  • Zhubnete šetrně
  • Budete jíst zdravější stravu
Objednat konzultaci